Nasz klub w Zawodach Podkarpackich 2018


4 lutego 2018 r. nasza stacja klubowa uczestniczyła w kolejnej edycji, corocznych, ogólnopolskich Zawodów Podkarpackich, organizowanych przez Oddział Terenowy nr 18 Polskiego Związku Krótkofalowców w Rzeszowie – klub SP8PRZ.

Tym razem operatorem radiostacji był Piotr SP8MRD. Udało mu się zrobić 65 łączności. Spośród członków naszego klubu w zawodach pracowali także Krzysztof SQ8ERS (66 QSO) i Paweł SQ8FEU (10 QSO).

Gratulujemy wszystkim udziału, dziękujemy za aktywność i dobrą zabawę, która jest ważniejsza od zajętego miejsca w wynikach końcowych, bo pozwala doskonalić umiejętności operatorskie i dać radość innym stacjom w postaci punktów za QSO.

Zawody Podkarpackie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród krótkofalowców. W tym roku propagacja dopisała i w ciągu 1 godziny  uczestniczyło w nich 119 stacji. Wyniki współzawodnictwa Jury ogłosi wkrótce.

Zachęcamy do odsłuchania nagrania z pracy stacji SP8POP: