Ostatnie spotkanie klubowe w roku szkolnym 2017/18


Czas szybko płynie – powiadają  często ludzie. I tak rzeczywiście jest.

28 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące działalność naszego klubu w roku szkolnym 2017/18.

Podczas niego Piotr SP8MRD wręczył licencję nasłuchową (SWL – Short Wave Listerers) naszemu najmłodszemu klubowiczowi Hubertowi,  który wytrwale przez dwa lata zdobywał u nas wiedzę i umiejętności, a jesienią jest przed nim kolejne, ciekawe wyzwanie życiowe – egzamin państwowy na licencje nadawcy. Życzymy Hubercie ciekawych, bliskich i dalekich nasłuchów!

Dyplomy i gratulacje za świetny udział w zawodach Dzień Dziecka 2018 oraz upominek, w postaci książki autorstwa Henryka SP9JPA pt. „Zwroty angielskie dla krótkofalowców”, otrzymali Piotr SQ8VPS i Kamil SP8PKP, zwycięzcy tych zawodów zawodów w kategorii klubowej.

Podsumowując ten rok szkolny Kamil SP8PKP pokazał wszystkim nasze i jego strony www, które własnoręcznie zrobił i nadal ubogaca, rozwija. Brawo, to jest doskonały efekt wytrwałej nauki.

Podczas spotkania udało się zrobić w pasmie 80 m QSO z naszym klubowym Kolegą Robertem SP8TLH, który po wielu miesiącach leczenia i przeszczepie, jest wreszcie w domu, wraca do sił, a także pomału do pracy na pasmach radioamatorskich. Życzymy Mu dużo zdrowia i liczymy na dalsze łączności, spotkania w klubie.

Oczywiście nie byłoby przez cały rok tych czwartkowych spotkań, gdyby nie Paweł SQ8FEU, który regularnie co tydzień poświęcał swój czas dzieląc się z nami swoim doświadczeniem, wiedzą, poczuciem humoru…  Był z nami i tym razem. Pawle – bardzo dziękujemy!

Mieliśmy też na tego dnia sympatycznego Gościa o królewskim imieniu Kazimierz, który razem z Tatą Damianem SP8GMR chętnie poznawał szkolno-klubową salę. Damian zaszczepił w uczestnikach tegorocznych spotkań bakcyla lutowania własnego odbiornika (o czym były wcześniejsze relacje na www), dźwigając na spotkania kufer z zestawami do lutowania i chwała Mu za to, dziękujemy!

A Piotrek SQ8VPS podał na 14 MHz CQ i złapał taki pile-up, że trudno było Go oderwać od radiostacji – tak trzymać!

Teraz czas na zasłużony, wakacyjno-urlopowy wypoczynek – czasem także z radiem. 🙂

Życzymy wszystkim pięknych, zdrowych i bezpiecznych dni wakacyjnych.

Do spotkania we wrześniu, do usłyszenia na pasmach radiowych.

Tekst: Kamil SP8PKP & Piotr SP8MRD, Foto: Kamil SP8PKP & Paweł SQ8FEU