Podsumowanie Zawodów Podkarpackich 2020 – sukces SP8POP


2 lutego 2020 r. nasza stacja klubowa uczestniczyła w kolejnej edycji, corocznych, ogólnopolskich Zawodów Podkarpackich, organizowanych przez Oddział Terenowy nr 18 Polskiego Związku Krótkofalowców w Rzeszowie – klub SP8PRZ.

Jak wynika z opublikowanych wyników klub SP8POP zajął II miejsce z liczbą 58 QSO  – 56 zaliczonych, z drugim wynikiem  w swojej kategorii liczby poprawnych QSO 96,55%.

Tym razem operatorem radiostacji był Piotr SP8MRD. Spośród członków naszego klubu w zawodach pracowali także Krzysztof SQ8ERS (jako operator stacji klubowej organizatora SP8PRZ) i Kamil SP8PKP – najlepszy w klasyfikacji wszystkich stacji dotyczącej poprawności zrobionych QSO – jedyny ma 100%!

W zawodach wzięło udział łącznie 115 stacji, w tym 23 z województwa podkarpackiego.
W ciągu godziny zawodów przeprowadzono łącznie prawidłowych 9738 QSO tj. o 3783 QSO więcej niż w roku ubiegłym.
Wysoka skuteczność przeprowadzonych łączności tj. średnio 90,21% (rok 2019 – 94,91%) świadczy o wysokim poziomie sztuki operatorskiej startujących stacji.

Gratulujemy wszystkim udziału, dziękujemy za aktywność i dobrą zabawę, która jest ważniejsza od zajętego miejsca w wynikach końcowych, bo pozwala doskonalić umiejętności operatorskie i dać radość innym stacjom w postaci punktów za QSO.

Zawody Podkarpackie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród krótkofalowców, a nasza stacja uczestniczy w nich co roku z bardzo dobrym wynikiem. Do usłyszenia za rok!

Źródło: http://ot18.pzk.org.pl/?p=10231