Zawody Krótkofalarskie Dzień Dziecka 2020


Jak co roku 1 czerwca odbyły się w paśmie 80 m Zawody Krótkofalarskie Dzień Dziecka, które są rywalizacją ogólnopolską o charakterze edukacyjnym dla dzieci i młodzieży oraz wydarzeniem aktywującym starszych krótkofalowców, zorganizowane przez Zespół Radioreaktywacji i Radioklub SP5PRF.

Celem zawodów jest wzmożenie aktywności najmłodszych krótkofalowców na pasmach KF, podnoszenie ich umiejętności operatorskich i rozwijanie wiedzy technicznej o urządzeniach radiowych i propagacji fal radiowych.

Z naszego klubu w Zawodach uczestniczyli Piotr SQ8L, Kamil SP8PKP i Piotr SP8MRD pod znakiem SP8POP. Warunki propagacyjne na 80 m były słabe, ale ważniejsza była radość dawana innym i sobie w postaci łączności, a priorytetem była intencja, aby dać tej radości dzieciom biorącym udział w Dniu Dziecka.

Miło było w czasach pandemii i związanej z tym izolacji usłyszeć Kolegów Klubowych.

Dziękujemy Organizatorom z piękną ideę tych Zawodów.

Do ponownego usłyszenia.