Spotkanie klubowe 15.02.2018


W tym dniu Piotrek SQ8VPS przyniósł miernik zakupiony w chińskim sklepie internetowym, który potrafił magicznie wskazać częstotliwość, z jaką nadaje nasza radiostacja. Jak na swoją cenę działa zaskakująco dobrze.

Hubert zaś skończył lutować elementy do płytki odbiornika na pasmo 80/10 m (AVT-157). Pozostaje tylko podłączyć głośnik oraz antenę – i droga wolna!

Dzięki wspólnym siłom Pawła SQ8FEU, opiekuna tych zajęć, oraz Piotrka SQ8VPS, udało się nawiązać kontakt z rzadko osiągalną stacją z Gwinei-Bissau – J52EC.

Kamil SP8PKP był blisko nawiązania pierwszej łączności po angielsku z Niemcem, ale inny krótkofalowiec go wyprzedził i rozpoczął dłuższą rozmowę, co zniechęciło Kamila. Następnym razem będzie lepiej 🙂

Adam z Hubertem ćwiczyli się w pomiarach miernikiem, nasłuchach z pasm radioamatorskich i konstruowaniu.

Foto i opis: Kamil SP8PKP