Wyniki Zawodów Dzień Dziecka 2022


Te Zawody mają szczególny charakter:

Zawody Krótkofalarskie Dzień Dziecka są rywalizacją ogólnopolską o charakterze edukacyjnym dla
dzieci i młodzieży oraz wydarzeniem aktywującym starszych krótkofalowców. Celem zawodów jest
wzmożenie aktywności najmłodszych krótkofalowców na pasmach KF, podnoszenie ich
umiejętności operatorskich i rozwijanie wiedzy technicznej o urządzeniach radiowych i propagacji
fal radiowych.

https://dd.reaktywacja.org.pl/regulamin/

Jak co roku biorą w nich udział dzieci, młodzież i dorośli startując w 4 kategoriach. Urozmaicenia dodaje punktacja zależna od liczby uczestników w tych kategoriach. Zabawa jest przednia i motywująca do wyszukiwania stacji z młodymi operatorami, którzy są tu bohaterami często pierwszych łączności zrobionych w życiu. Wyniki są pochodną tej zabawy i dla większości są sprawą wtórną – być czy nie być na „pudle” mniej istotne od frajdy QSO z dziećmi z okazji ich święta.

Klub SP8POP spóźnił się mocno na pierwszą lekcję Zawodów (30 minut z 2 x 45 minut ;-), więc przez godzinkę nadrabiał zaległości w robieniu łączności i trochę stacji przepadło. W efekcie startując w kategorii D. Senior – (operator powyżej 16 lat) nadający pod znakiem indywidualnym lub klubowym dobry wynik i 14 na 55 stacji (1106 pkt).

Radością i ciekawostką jest fakt, że zawody w tej kategorii wygrał nestor o imieniu Nestoriusz SP2XX (rocznik 1942) z wynikiem najwyższym dla wszystkich kategorii – 2070 pkt.

W kategorii A. Junior – pojedynczy operator (do 16 lat włącznie) nadający pod własnym znakiem i samodzielnie wykonujący wszystkie czynności operatorskie, zwyciężył Michał SP3TNT z  wynikiem 845 pkt. A 3 miejsce zajął SP9MRD 😉

Dziękujemy Organizatorom i Uczestnikom za świetną zabawę w już VI edycji Zawodów DD.

———————————————————————————————————–

Komunikat Rady Pedagogicznej Zawodów Dzień Dziecka 2022

Zakończenie roku szkolnego zwieńczone jest w szkołach wręczeniem uczniom świadectw z promocją do następnej klasy. My podsumowujemy wyniki zawodów Dzień Dziecka 2022 wręczeniem każdemu juniorowi biorącemu udział w zawodach świadectwa szkolnego operatora. Mamy przyjemność ogłosić oficjalne wyniki Zawodów Dzień Dziecka 2022. Zwycięzcą zawodów został Michał SP3TNT.
Kolejne miejsca w kategorii A – Junior zajęli: Sebastian SQ2SM, Remigiusz SP9MRD, Nikodem SP3AA, Szymon SP9DLS, Natalia SP2NM
Licznie obstawiona była kategora B – klubowa: SP9ZHC, SP3YDE, SP8PKL, SP5PRF, SP7PTM, SP3PWL, SP6ZHP, SP3ZHP.
Wszystkim juniorom startujcym w zawodach serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.
Rada Pedagogiczna składa podziękowania sponsorom wspierającym zawody: Arkowi SP6OUJ, Piotrowi SP8MRD, klubowi Hackerspace Kraków, Oddz. OT-37 PZK oraz ZG PZK.
Również serdeczne podziękowania kierujemy do seniorów startujących w zawodach., którzy stworzyli na paśmie atmosferę prawdziwych zawodów krótkofalarskich dla początkujących w hobby juniorom.
Wyniki zawodów dostępne są na stronie https://dd.reaktywacja.org.pl/wyniki-2022/.
Galerię zdjęć juniorów uczestniczących w tegorocznej edycji zawodów można obejrzeć na stronie

https://sp5prf.pl/photogallery.php?album_id=70

Pełne wyniki: https://dd.reaktywacja.org.pl/wyniki/wyniki-2022/

Udanych wakacji i do usłyszenia w kolejnej edycji zawodów.
73, de Rada Pedagogiczna Zawodów Dzień Dziecka

—————————————————————————————————

Do usłyszenia za rok!

Piotr SP8MRD

PS W II edycji SP8POP reprezentowali Piotr SQ8VPS i Kamil SP8PKP zajmując I miejsce w swojej kategorii z kapitalnym wynikiem 1260 pkt. (2 stacja miała 658 pkt). To był Ich pierwszy udział w tych Zawodach. http://sp8pop.zaczernie.pl/relacja-z-zawodow-dzien-dziecka-2018/